top of page

Picasso - legenda 2050

Frissen megjelenÅ‘ könyvem

 

Száz elrejtett Picasso alkotás legendája tartja izgalomban a művészetkedvelÅ‘ket immár több, mint százhuszonöt éve, míg végre 2050-ben feltárul a titok. Dr. Marilyn Hendrickson művészettörténész szenzációs bejelentést tesz: megtalálták a Picasso-hagyatékot. Azt azonban nem árulja el, hogy a rejtélyes hagyatékra a milliárdos feltaláló és tech-mogul, Borisz Latszky villájában találtak rá, méghozzá szokatlan körölmények között. Mint ahogy azt sem árulja el, hogy egy hónapot Picasso társaságában töltött, ebben a különleges villában. Mi történt Antibesben? Mi is valójában a Picasso-legenda? A Picasso-legenda 2050 ezekre a kérdésekre keresi a választ, miközben egy izgalmas és lélegzetetelállító utazásra hívja az olvasót, téren és idÅ‘n túl.

Ajánlások

​

Nagy Kriszta Léna (Kalligram Kiadó szerzÅ‘je)

"Regényes művészettörténet, egy csipetnyi science fiction, világokat elválasztó teraszajtó, rengeteg titok, nyomozás, utazás New Yorktól Párizson át Antibes-ig 1925 és 2051 között. Létezhet szenvedélyes szerelem téren és idÅ‘n túl? EzekrÅ‘l mesél Koch Beatrix regénye, a Picasso-legenda." 

​

Jules Winkler (Galaktika Magazin szerzője)

"A tudományos-fantasztikus irodalomban ritkán bukkannak fel művészeti témák, a művészeti témájú írásokban pedig a tudományos-fantasztikus fordulatok. Koch Beatrix elegánsan ötvözi ezeket a témákat, és már a regénye elején eléri azt, amit csak kevés író tud: meglepi és kíváncsivá teszi az olvasót, vajon, hogy alakul ez a történet? A regényt befejezve az olvasó azonnal Picasso életérÅ‘l szóló könyveket, filmeket kezdi böngészi, hogy megtudja: vajon tényleg így történt?" 

​

Havas Juli (Kalligram Kiadó szerzÅ‘je)

“Mit kezd Picasso a jövÅ‘bÅ‘l származó tudással és annak múzsájával? Mit kérnek az idÅ‘utazós sci-fi hÅ‘sei ezért cserébe? Milyen bonyodalmakkal jár, ha az érzelmek is felkorbácsolódnak? Felszínre hozhatók-e az emlékezettörléssel elcsalt titkok? Minderre választ kapunk Koch Beatrix izgalmasan intellektuális,  komoly művészettörténeti ismeretekkel operáló, Picassot fiktív eszközökkel megrajzoló, és mégis valósnak tetszÅ‘ történetében.“

​

Olvasók írták

​

"Térben és idÅ‘ben robogtam türelmetlenül végig, a szinte oldalanként újabb fordulatot hozó hullámvasúton. ÉrzÅ‘ és értÅ‘ szereplÅ‘kkel együtt lehetünk tanúi a mesterséges intelligencia okozta, világunkat érintÅ‘ lehetséges változásoknak. Nem tudtam letenni a könyvet és a történet velem maradt. Másnap az autóban halkan egy zeneszám ment, és meg mernék esküdni, hogy az énekesnÅ‘ a refrén helyett azt énekelte, hogy 'Picasso- Picasso-Picasso' " 

​

​

bottom of page